OMNADREN 250

 

Omnadren jest mieszaniną 4 estrów testosteronu, o działaniu androgennym w roztworze olejowym. Ze względu na skład chemiczny, także działanie, Omnadren często porównywany jest z innym 4-estrowym produktem marki Organon - Sustanonem. Skład obu preparatów jest mocno zbliżony, różnią się tylko 1 estrem. Sustanon zawiera dekanian, natomiast produkt polski zamiast niego kaprynian (heksanian). Warto zaznaczyć, że pierwotna wersja Omnadrenu była identyczna pod względem składu do Sustanonu.

Jedyną zauważalną różnicą w działaniu obu środków jest szybkość zwiększania poziomu estrogenu w organizmie. Proces ten zachodzi nieco wyraźniej przy stosowaniu Omnadrenu, choć jest to głównie kwestia czasu. Najdłuższy estr Omnadrenu, kaprynian, wykazuje nieco szybsze działanie niż enantan. Zatem poziom testosteronu we krwi wzrośnie szybciej, nie mając jednak przedłużonego czasu uwalniania, jak w przypadku dekanianu. Użytkownicy Omnadrenu notują zazwyczaj retencję wody dosyć szybko. Przyczynia się to do wzrostu rozmiarów, jednak pozbawia definicji, powodując tzw. zalany wygląd. Nadmiar estrogenu jest często przyczyną rozwoju ginekomastii, szczególnie często występującej właśnie w wyniku stosowania Omnadrenu. Ponadto wystąpić może nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Szczególnie wrażliwi na działanie estrogenu, chcący jednocześnie korzystać z dobrodziejstw testosteronu, powinni zdecydowanie zaopatrzyć się w antyestrogen. Dla niektórych wystarczające będzie połączenie Nolvadexu i Provironu, inni potrzebować będą silniejszych środków w postaci inhibitora aromatazy. Arimidex, Femara i Aromasin, szczególnie skutecznie blokujące aromatyzację.

Omnadren jest testosteronem, toteż możemy spodziewać się typowych dla niego, androgennych skutków ubocznych - przetłuszczona cera, trądzik, nadmierny porost owłosienia na ciele, zwiększenie agresji oraz powodowanie łysienia. Skutki te można zminimalizować poprzez zastosowanie finasterydu (np. Proscar), zapobiegającemu konwersji testosteronu do DHT. Omnadren ponadto bardzo mocno blokuje wydzielanie endogennego testosteronu , dlatego niezbędnym jest przyjmowanie HCG oraz Nolvadexu/Clomidu w ramach PCT.

Potężna, długo działając mieszanka testosteronu zapewnia działanie typowe dla mocnych androgenów - błyskawiczne, bardzo wyraźne przyrosty masy i siły. Ze względu na kwestię gwałtownej retencji wody, Omnadren nadaje się wyłącznie do cykli typowo masowych. Nawet stosowany sam przynosi ogromne przyrosty. Jeszcze mocniejsze jest połączenie go z innym sterydem, w zależności od oczekiwanych rezultatów. Wielu zawodników łączy go z środkami anabolicznymi, takimi jak Deca-Durabolin czy Equipoise. Pozwala to na obniżenie wymaganej, efektywnej, dawki testosteronu, pozytywnie wpływając na jakość masy mięśniowej. Ciężarowcy, lub po prostu zawodnicy mający na celu zwiększenie siły, łączą natomiast Omnadren z silnymi środkami doustnymi, jak Dianabol czy Anardol. Przyrosty z takiego połączenia są ogromne, jednak ryzyko wystąpienia skutków ubocznych także znaczące.

Jak podaje sam producent Omnadrenu, Jelfa SA, środek wykazuje działanie przedłużone nawet do 3 - 4 tygodni. Mimo to stosowany w dopingu podawany jest 1 - 2 razy w tygodnu. Tygodniowa dawka 250 - 750mg zapewnia bardzo wyraźne rezultaty. Niektórzy biorąc pod uwagę niską cenę Omnadrenu mocno go nadużywają. Przyjmowanie dawek większych niż 750 - 1000mg tygodniowo bez wątpienia spowoduje mocno odczuwalne skutki uboczne. Oczywiście, takie dawki nie są wymagane. Omnadren nie jest zdecydowanie środkiem dobrym dla kobiet. Silne działanie androgenne, przy bardzo długim okresie aktywności nie jest dla kobiet korzystne. Wręcz przeciwnie. Pojawienie się u nich drugorzędnych cech męskich może nastąpić dosyć szybko i wyraźnie. Dla kobiet zdecydowanych na stosowanie testosteronu lepszą opcją będzie jego krótszy estr - propionian, oferujący lepsze możliwości kontroli stężenia testosteronu we krwi.

Ze względu na bardzo niską cenę Omnadrenu, środek jest bardzo szeroko dostępny na czarnym rynku. Wśród kulturystów jednak postrzegany jest nieco gorzej, niż Sustanon. Być może kwestią jest różnica cenowa, Omnadren jest zdecydowanie tańszy. Stąd może wynikać pogląd o jego niższej jakości. Podróbki są bardzo rzadko spotykane, choć zanotowano i takie przypadki. Opakowanie Omnadrenu kilkakrotnie się zmieniało. Koncern go produkujący w 1991 roku zmienił nazwę z "Polfy" na "Jelfę". Pudełka miały już barwy różowo-białe, zielono-szare, szaro-niebieski. Każda paczka zawiera 5 ampułek, zabezpieczonych białym plastikiem. Starsze ampułki nie posiadały naklejek, napisy drukowano czarnym tuszem bezpośrednio na szkle. Nowe naklejkę już posiadają, także z czarnym nadrukiem.